فقط سفارشات با قابلیت ارسال از طریق پست پیشتاز به صورت رایگان ارسال می شود. پرداخت در محل فقط درصورت ارسال با تیپاکس فعال می گردد.

راهنمای خرید بهترین تستر،شارژر،استارتر خودرو

بازدید: 1,905 بازدید
راهنمای خرید بهترین تستر،شارژر،استارتر خودرو

سطح نرمال شارژ باتری اتومبیل چقدر است؟

ما در این بخش قصد داریم مقاله ای با عنوان راهنمای خرید انتخاب بهترین تستر،شارژر،استارتر خودرو را بررسی کنیم.

یکی از پارامترهای اصلی و نشانگر وضعیت باتری ماشین شما، ولتاژ است. اگر شما  از میزان ولتاژ باتری ماشین خود آگاهی دارید، می توانید به آسانی میزان شارژ باتری خودرو و وضعیت آن را بررسی کنید.

میزان ولتاژ کمک می کند تا سطح طبیعی شارژ باتری خودرو را  مشاهده کنید. به همین دلیل  صاحب خودرو باید در مورد میزان  استاندارد ولتاژ باتری خودرو اطلاعاتی داشته باشد.

میزان  استاندارد ولتاژ  برای یک  باتری شارژ شده  12.6 تا 12.8 ولت است. اگر این میزان  پایین تر باشد ، به این معنی است که شارژ  باتری اتومبیل شما تخلیه شده است.

 

جدول زیر نشانگر درصد بار شارژ باتری خودرو و  میزان  ولتاژ باتری ماشین  است. توجه  کنید که میزان  ولتاژ ارائه شده به وضعیت زمانی اشاره شده است که هیچ گونه  باری  بر روی باتری خودرو وجود نداشته باشد. به عبارت دیگر، میزان  ولتاژ  درهنگام خاموش بودن خودرو، ارائه شده است.

راهنمای خرید بهترین تستر،شارژر،استارتر خودرو

آزمایش باتری با استفاده از تستر بار باتری

بهترین روش برای تست میزان شارژ باتری خودرو  و بررسی عملکرد آن،  استفاده از یک تستر دیجیتال و آنالوگ باتری است. در این مورد، شما  ارقام دقیقی دریافت خواهید کرد.

با این حال، این روش به این معنی است که شما باید باتری خودرو خود را هنگامی که تحت بار  قرار گرفته است، آزمایش کنید.

چرا این روش، بهترین روش است؟

میزان ولتاژ می تواند 3 پارامتر داشته باشد: ولتاژ باتری شارژ شده ، ولتاژ باتری  در حال کار و ولتاژ باتری در حال بارگیری.

ولتاژ باتری رتبه ای است که شما می توانید در مشخصات باتری ماشین آن را مشاهده کنید. این مقدار به 12 ولت  می رسد. در واقع، تفاوت زیادی بین این رقم و شکل ولتاژ  باتری در حال کار وجود دارد.

ولتاژ باتری در حال کار همان ولتاژی است که ما در این مقاله ذکر کردیم. شما قبلا  متوجه شدید که ولتاژ باتری معمولی یک وسیله نقلیه مجهز، 12.6 تا 12.8 ولت است. در واقع، شکل مربوط به ولتاژ  در حال کار باتری اتومبیل شما ممکن است از12.4 به حدود12.8 ولت باشد.

همانطور که در  شکل می بینید،  ولتاژ باتری در حال بارگیری هم با زمان های دیگر متفاوت است.

روش تست بسیار ساده است. شما باید از یک ابزار ویژه به نام  تستر باتری  استفاده کنید. تستر بار شامل  بار قرار گرفته روی  باتری است که دو برابر ظرفیت آن است. ایده این است که تستر بار را  در هنگام روشن شدن  موتور ماشین به کار ببرید.تستر بار نه  تنها میزان شارژ باتری ماشین شما را نشان می دهد، بلکه ظرفیت  آن را هم ارائه می دهد. این  موضوع بسیار مهم است، زیرا باتری خودرو نه تنها باید شارژ شود، بلکه باید شارژ را هم هنگام خاموش شدن موتور در خود حفظ کند.

مهمترین ابزار مورد نیاز برای آزمایش باتری ماشین با توجه به این روش، یک تستر شارژ باتری است.

تستر باتری و دینام

شما می توانید این ابزار اندازه گیری را در نمایندگی های شرکت های اصلترونیک  و تسترونیک خریداری کنید. شما با تستر باتری به راحتی می توانید باتری ماشین را تحت بار  یا بدون بار، آزمایش کنید. قبل از شروع آزمایش، شما باید باتری شارژر خود را از شارژر جدا کنید و آن را چند ساعت کنار بگذارید.

اکنون، شما می توانید باتری خودرو خود را هنگامی که هیچ باری ندارد، آزمایش کنید. شما باید سیم نازک مثبت  را (سیم با یک ترمینال) به پایانه مثبت  ترمینال باتری متصل کنید.پس از آن، شما باید پین فلزی تستر را به پایانه منفی باتری وصل کنید. بر روی صفحه نمایش ولت متر،  شکل خاصی خواهید دید. با استفاده از جدول ارائه شده در این مقاله، می توانید  میزان  شارژ باتری خودرو  را ببینید.

عکس اتصال تستر به باتری ماشین ، تصویر اتصال تستر به باتری ماشین ، تصویر اتصال تستر با باطری ماشین ، بار باتری ماشین با تستر اگر باطری ماشین شما 100٪ شارژ  شده باشد، می توانید آن را بارگیری کنید.

توجه! برای دریافت اطلاعات معتبر مربوط به وضعیت باتری، شما باید آن را تنها  زمانی که کاملا شارژ شده است، آزمایش کنید.

اگر همیشه و به طور مرتب از این روش برای آزمایش باتری خودرو  استفاده کنید، ممکن است به دلیل بار اضافه، نتایج نادرستی ارائه شود.

  1. 5. آزمایش باتری خودرو از طریق آزمایش بار باتری

این روش تنها زمانی استفاده می شود که باتری 100٪ شارژ شود ( ولت متر باید  12 تا 12.9 ولت را نشان دهد).

– ابتدا ببینید که پایانه ها از باتری اتومبیل قطع شده اند یا خیر – گیره مثبت  و قرمز تستر بار باتری ( برخی از  تسترها تک سیم هستند) باید به خروجی مثبت باتری خودرو متصل شود. – پس از آن، منگنز نازک منفی باید به خروجی منفی باتری خودرو شما متصل شود. توجه داشته باشید که برخی از تستر ها دارای خروجی منفی (پایانه سیاه) نیستند و به جای این خروجی، یک پین اتصال در طرف دیگر ابزار وجود دارد. اگر یک کانکتور  در تستر باتری وجود داشته باشد ، باید به خروجی منفی باتری متصل شود.

تستر بار باطری خودرو ، تست بار باتری خودرو با تستر ، تستر بار باطری ماشین ، ولتاژ باتری ماشین ، خالی شدن باتری ماشین ، خواب باطری ماشین

به نکات کلیدی زیر در این روش توجه کنید – این  ابزار باید پس از گذشت مدت زمان 5  ثانیه پس از اتصال به باتری ماشین، کار کند. پس از این زمان شما ارقام را مشاهده می کنید.

هنگام اتصال خروجی منفی باتری  با  پین، جرقه ای ایجاد می شود. این حالت طبیعی بوده و همه چیز به درستی انجام شده است.

اگر باتری ماشین شما در حالت نرمال  باشد، میزان  ولتاژ از  10 تا 10.5  خواهد رسید. پس از کاهش ولتاژ و قطع دستگاه، میزان ولتاژ باید کمی افزایش یابد. اگر میزان ولتاژ تا 9 ولت یا بیشتر کاهش یابد، احتمالا باید باتری جدیدی خریداری کنید.

جدول زیر نشانگر  میزان شارژ باتری خودرو  با توجه به نتایجی است که بعد از آزمایش بار باتری، صورت گرفته است.

راهنمای خرید بهترین شارژر و جامپ استارتر باتری ماشین

چه به دنبال خرید شارژر باتری تمام عیار باشید و یا یک جامپ استارتر ساده ، نکات و ویژگی های مهمی وجود دارد که می توانید قبل از خرید شارژر باتری ماشین بهتر است بررسی کنید. ما در بخش زیر قصد داریم به بررسی بهترین انتخاب تستر،شارژ، استارتر بپردازیم. اگر راننده معمولی هستید ، می توانید هر دو یعنی شارژر باتری ماشین و جامپ استارتر معمولی را برای اطمینان بیشتر خریداری کنید. اما در هر دو صورت ، باید تفاوت بین شارژرهای اصلی باتری و جامپ استارترها را بدانی. بنابراین با ما همراه باشید تا راهنمای خرید برای انتخاب بهترین شارژر باتری ماشین را با هم بررسی کنیم.

راهنمای خرید شارژر استارتر تستر

قابلیت حمل

ماشین ها دائما در حال حرکت و جابه جایی هستند، بنابراین ایده خوبی است اگر برای خودتان یک شارژر باتری ماشین که بتوانید با خود به جاده ببرید ، داشته باشید. در حالت ایده آل می توانید به راحتی درون جعبه ابزار ماشین یا یک کیسه مسافرتی کوچک شارژر باتری ماشینتان را جا بدهید. طراحی امروزه شارژرهای باتری ماشین شدیدا بر جمع و جور بودن و سبک بودن تمرکز دارد.

قابلیت استفاده

بدیهی است که رانندگانی که میخواهند سریع مشکلات باتری ماشینشان حل شود حتما به شارژر یا جامپ استارتر باتری ماشین نیازمندند تا در مواقع لازم از آنها استفاده کنند . شارژرها و جامپ استارترها امکانات خاصی در خود دارند ، مانند چراغ LED ، تصور کنید شب ، هنگام تاریکی باتری ماشینتان شارژش تمام شود و شما نزدیک به روشنایی نباشد ، با استفاده از چراغ روشنایی LED جامپ استارتر و شارژر میتوانید محیط اطراف را روشن کنید و شروع به شارژ باتری ماشینتان کنید .

همچنین در نظر بگیرید که آیا این شارژر باتری ماشینتان می تواند برای تأمین شارژ سایر وسایل برقی مانند تلفن هوشمند و لپ تاپ شما نیز استفاده شود. اگر یک جفت اسلات USB  بر روی شارژر باتری ماشین باشد ابزاری برای شارژ دستگاه‌های الکترونیک میشود.

شاخص ها

ایجاد شمارشگر شارژ برای نمایش  ظرفیت باتری در هنگام شارژ و دانستن این مسئله که چه زمانی به شارژ مجدد نیاز است ،در روند شارژ باتری ماشین بسیار مفید می باشد. یک شارژر باتری خوب باید دارای شاخص هایی به این منظور باشد و همانطور که دارای بوق هشدار در موارد قطبیت معکوس  است. به این ترتیب ، شما همیشه گیره ها را دقیقاً به ترتیب و به طورصحیح بر روی شارژر باتری ماشین قرار می دهید. لازم به ذکر است که ، این ویژگی در استفاده از شارژر باتری ماشین هنگام شارژ کردن باتری ماشین بسیارمفید است ، به خصوص برای رانندگانی که با شارژ باتری های ماشین آشنایی ندارند.

توان

اکثر شارژرهای باتری ماشین موجود در بازار از باتری های 12 ولت انرژی می گیرند. با این حال ، از نظر قدرت ، این شارژرها از 6 آمپر تا حدود 10 یا حتی 30 آمپر متغیر هستند. مقدار بیشتر آمپر نشان می دهد که شارژر باتری ماشین شما دوام بیشتری دارد و باتری ماشین را سریعتر شارژ می کند. با این حال ، آمپر بالاتر در شارژر باتری ماشین به قیمت شارژر به میزان قابل توجهی اضافه می کند. اما در موارد تعجیل ، باید دید که این هزینه اضافی برای خرید شارژر باتری ماشین با آمپر بالاتر ارزش دارد.

ایمنی

این ویژگی یکی دیگر از مشخصات شارژرهای باتری ماشین امروزه در بازار است. آخرین نسخه با انواع خصوصیات ایمنی برای محافظت از رانندگان و همچنین باتری های ماشین آنها ارائه شده است. در اینجا به برخی از ویژگی های اصلی ایمنی که در شارژر باتری ماشین خوب می باشد ، اشاره شده است.

  • هشدار قطبیت معکوس
  • گیره های ضد جرقه
  • گیره آمپر
  • تست کننده باتری
  • حالت شناور

 

مشخصه شیمیایی

نگران نباشید ، در اینجا هیچ علم و زمینه شیمی خاصی لازم نیست ، فقط کمی دانش عمومی باید از باتری ماشین خود داشته باشید. آنچه باید بدانید این است که آیا باتری ماشین شما باتری استاندارد اسید سرب است یا باتری با چرخه عمیق و اینکه آیا شارژر باتری ماشینی که خریداری کرده اید با آن سازگار است یا خیر.

 

اتوماتیک در مقابل دستی

شارژر باتری صنعتی - خانگی 7 آمپر

امروزه شارژرهای اتوماتیک باتری ماشین ، کمی جذاب تر و محبوب تر از شارژرهای دستی هستند زیرا نیازی به شمارش میزان شارژ باتری ماشین از جانب راننده نیست. به محض شارژ کامل باتری ماشین ، این شارژرها برای جلوگیری از شارژ اضافه ، تغییر وضعیت می دهند و مدار شارژ را قطع میکنند  ، در نتیجه عمر باتری ماشین حفظ می شود.

چقدر طول می کشد تا باتری خودرو به طور کامل شارژ شود؟

شارژر باتری مدل ASL6600

هنگامی که الکترولیت باتری شروع به جوشیدن می کند، باتری خودرو کاملا شارژ شده است. معمولا 8تا10 ساعت به عنوان زمان متوسط برای شارژ باتری خودرو درنظر گرفته می شود. با این حال، زمان ذکر شده نسبی و بستگی به نوع و آمپراژ شارژر دارد. در واقع، زمان لازم برای شارژ باطری اتومبیل ممکن است متفاوت باشد و بستگی به میزان شارژ باتری اتومبیل دارد.

به منظور افزایش طول عمر باتری خودرو بهتر است باتری را به تدریج شارژ کنید. جریان ایجاد شده توسط دستگاه شارژ باید مستقیم باشد.همچنین دستگاه شارژ شامل مداراتی است که جریان متناوب را به جریان مستقیم تبدیل می کنند.بعلاوه ، شارژ باتری ماشین در صورت نیاز باعث ایجاد ولتاژ پایدار و حفاظت از باتری ماشین میشود . با شارژ باتری ماشین میتوانید چند سال اضافه تر از باتری استفاده کنید.

دسته‌بندی مقالات
اشتراک گذاری
نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود به سایت